OrtaSon Eğlence Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mustafa filmi

5 posters

Mustafa filmi Empty Mustafa filmi

Mesaj  _BeNgİsU_ Cuma Kas. 14, 2008 10:21 pm

10 Kasım 2008, Atatürk’ün ölümünün 70. yıldönümü. Türkiye 70 yılda Ata’sı için dört başı mamur bir film yapamadı. Yapılan belgeseller, Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı ve resmi bir dilde tutsak kaldı.

Selânik’ten Dolmabahçe’ye kadar hayatını başından sonuna mercek altına alan, onu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatan bir filmin eksikliği hep hissedildi. Mustafa, işte bu ihtiyaca cevaben hazırlandı.

_BeNgİsU_
Admin

Mustafa filmi Empty Mustafa Fılmı

Mesaj  ibrahim C.tesi Kas. 15, 2008 7:22 pm

Herkez Mustafa Fılmıne Kotu Dıyor.Ama Bence Ataturk'un Kotu Yonlerını De Gosterdıgı Icın Kotu Dıyorlar.
Bize Hep Ataturk'un Iyı Yonlerını Anlatıyorlar.
Ama Ataturkun de Kotu Yonlerı Olcak Tabıı kıde Hıc bıR ınsan 4/4'Luq oLamaz.Bu yuzden Mustafa Filmine Gitmeyi
Düşünüyorum.

Paylasım ıcın Saol Benqisu
ibrahim
ibrahim

Mustafa filmi Empty BIRAVO İBO

Mesaj  s'nek95 C.tesi Kas. 15, 2008 7:51 pm

sana kesinlikle katılıyorum ibo cheers ''hatasız kul olmaz'' ALLAH'ın kulu olan kimse mükemmelliğe erişemez.M.Kemal ATATÜRK'ü bize hep iyi gösterdiler ama onunda kesinlikle hataları vardır. Film de gerçeği gösterdiğinden bence izlemeye değer. afro lol!

s'nek95

Mustafa filmi Empty Geri: Mustafa filmi

Mesaj  beratgs Ptsi Kas. 17, 2008 11:30 pm

ben filme daha dün gittim ancak görülmeye değer bi film olduğuna inanmıyorum.Tamam Atatürkde sonuçta bir insan her insanın hataları olabilir bu konuda size katılıyorum ama insanın hataları üstünde bütün film boyunca durulmasıdan dolayı bu filmi yapanları şiddetle kınıyorum.Örneğin:Atatürkün karanlıktan korktuğunu bi arkadaşına itaraf ettiğğini anlatıyorlar.Sorarım size atatürk o zamanın en büyük güçleri ingiltere,fransa,italya'dan KORKMAMIŞ karanlıktan mı korkacakk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Evil or Very Mad
beratgs
beratgs
Admin

Mesaj  ibrahim Salı Kas. 18, 2008 2:54 pm

Bunu Senle Burda Değil Ama MSN'de Tartısmak Isterım..!!!!
ibrahim
ibrahim

Mesaj  atoch C.tesi Kas. 22, 2008 3:51 pm

Arkadaşlar burda söyle bir sey war.. yane Atatürk bir önder olduğu için alkol , sigara vbvbvb.. gibi kötü alışkanlıkları dan dolayı film biraz eleştiriliyor ama tarih kitaplarını biraz karıştırırsanız Atatürk ün bir insan olarak alkol ve sigarayı sewdiğini görürsünüz ..Fakat filmde bunu cok Gösterdikleri iiçin biraz yanlıs karsılandı buna katılıyorum.. Ama bize yıllardır atatürk 1881 de doğdu 1938 de öldüğü bilgisi weriliyor ..eeee atatürk bundan ibater deildi ya..Atatürk kimdi? neydi? nasıldı? diye soru işaretleri bıraktılar.. Atatürk kimdi , neydi nasıldı olduğunu filmde abartarak anlatıldı..ama yanlıs seyler deildi sadece abartılı.. [bence][b].

atoch